Açılış tarihi: 01.06.2001

2001 yılında açılışını yaptığım ilk ücretli sitem. Sürekli güncellediğim içeriği ve geliştirdiğim yazılımıyla zamanın popüler siteleri arasında yerini almıştı. Günlük 40.000-60.000 arasında değişen tekil IP’nin ziyaret ettiği bir siteydi. Bu sayı, geçmiş yıllardaki internet kullanan kişi kitlesinin azlığını düşünürsek oldukça yüksek bir sayıydı. Aralık 2008’de satışını gerçekleştirdim. Yaklaşık 7,5 yıllık bir serüvenden sonra bir reklamverenim aracılığı ile devrini gerçekleştirdim.

2006 yılının sonuna kadar tasarımı tarafımdan amatörce yapıldı. Sonrasında profesyonel bir tasarımcıyla çalışarak yeni bir tasarıma geçirdim. Php kodlamasını yaptım ve MySql veritabanı kullandım. Seo’su, bütün dosya yüklemeleri, içerik girişleri vs. tarafımdan yapıldı.

7,5 senelik zaman içerisinde irili ufaklı bir çok reklamveren ile ilişkilerim oldu. Bir çok webmaster arkadaş kazandım. Hiçbir zaman profesyonel bir yazılımcı ya da grafiker olmadım. Olmayacağım. Fakat bulunduğumuz zamanda web projelerinin oluşturulması ve yönetilmesi aşamalarına Uslanmaz.com ‘un açtığı yoldan yürüyerek geldim.

Zamane şartlarına göre iyi bir siteydi. İlk göz ağrım…

Be Sociable, Share!